Zvižduci u Tuzli: Sloboda i Posušje remizirali na Tušnju
Sloboda i Posušje remizirali su u prvom meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu - 1:1. Tuzlaci su poveli u finišu prvog dijela, ali nisu uspjeli sačuvati prednost.
21.09.2021. u 17:52

Otvaranje utakmice pripalo je gostujućim igračima, koji su nekoliko puta zaprijetili preko Bešlića, no promjene rezultata nije bilo.

Domaći su prvu priliku imali tek u 34. minuti kada je pokušao Maksimović, ali je Brekalo otklonio opasnost.

Potom su obje ekipe imale po jednu veliku priliku. Prvo je Begić šutirao pored gola Slobode, a u narednoj minuti Beganovićev pokušaj zaustavio je gostujući golman.

U finišu prvog dijela Sloboda je dodala gas. Prvo je Alić sa pet metara, na asistenciju Amara Beganovića, šutirao preko gola. No, u prvoj minuti nadoknade isti akteri su režirali novu priliku, a ovaj puta Alić je pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu gledali smo mnogo manje uzbuđenja, a praktično do 71. minuta nije se događalo ništa. Tada je Leko iz drugog pokušaja matirao golmana Slobode i postavio konačnih 1:1.