open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Uzrok otopljeni snijeg
Brčko distrikt BiH: Pokrenuto klizište u Islamovcu, domaćinstva bez struje
AUTOR: Fena
10.01.2025. u 08:13
get url
text
Islamovac
Islamovac
FOTO: Fena
Klizište koje se jučer pokrenulo u Islamovcu u južnom dijelu Brčko distrikta presjeklo je putnu komunikaciju prema jednom dijelu ovog naselja i oštetilo elektromrežu, zbog čega je nekoliko domaćinstava ostalo bez napajanja električnom energijom.
Uslijed otapanja snijega u ranim jutarnjim satima, došlo je do pokretanja klizišta u jednom dijelu Islamovca, što je izazvalo oštećenja makadamskog puta i privremeni prekid putne komunikacije ovog sela sa ostatkom Brčko distrikta.
- Nadležne službe su na terenu i poduzimaju sve potrebne mjere kako bi se stanje što prije vratilo u normalno stanje - potvrdio je Marinko Viljušić, šef Odsjeka Civilne zaštite nakon obilaska terena.
Dodao je da se zbog odrona zemljišta i stabala koja su pala u rijeku formirala prirodna brana koja predstavlja dodatnu opasnost ako se sanacija ne završi što prije.
- Na svu sreću, nije došlo do ugrožavanja života stanovnika niti oštećenja objekata - istakao je Sead Fazlović, predsjednik Mjesne zajednice Islamovac, te dodao kako je od izuzetne važnosti što prije uspostaviti putnu komunikaciju s stanovništvom koje je trenutno odsječeno od ostatka Distrikta.
Nadležne službe s punim kapacitetima nastavljaju s radovima na sanaciji klizišta, a stanovnici mjesne zajednice Islamovac nadaju se da će uklanjanje prepreka i obnova putne komunikacije biti brzo završeni kako bi ponovo uspostavili povezanost s ostatkom južnog dijela Distrikta.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.