Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik na X-u je iznio svoju verziju razgovora sa predsjednikom SDA Bakirom Izetbegovićem, ali nije odgovorio i na Izetbegovićev poziv da objavi necenzurisani snimak tog razgovora.
Na početku se Dodik osvrnuo na Izetbegovićevu izjavu da je odgovorio na nervozni telefonski poziv Dodika.
- Tokom "nervoznog" telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni "da" ni "ne", nekim uopćenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom.
Umjesto preuzimanja odgovornosti za izrečene riječi, svjedočio sam pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji. Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike - napisao je Dodik.
Poziv Dodika Izetbegoviću je uslijedio nakon njegovog sinoćnjeg gostovanja na FTV-u tokom kojeg je poručio da je Dodik "čovjek van zakona" i da će se "ta stvar morati nekom silom riješiti i da će pravosudna i međunarodna zajednica morati primijeniti zakone".
Izetbegović je u objavi na Facebooku istakao sljedeće:
- Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora.
S obzirom na to da je razgovor od Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi - naveo je Izetbegović.
Ipak, Dodik se odlučio na iznošenje svoje verzije razgovora, umjesto da odgovori na Izetbegovićev poziv da objavi snimak razgovora.