Stanari zgrade u ulici Hamdije Čemerlića 14 na Grbavici već duže vrijeme imaju problem sa začepljenom kanalizacionom mrežom čime im je ugrožena sigurnost i zdravlje.
Naime, kako su nam kazali zbog začepljenja kanalizacione mreže fekalne vode izlijevaju se u podrume zgrade i na cestu kroz šaht ispred objekta i šire se prema glavnoj saobraćajnici.
- Problem je do sada rješavan samo privremenim intervencijama Sarajevostana, bez trajnog otklanjanja uzroka.
Početkom januara došlo je do ozbiljnog začepljenja i od tada čekamo da nadležni, a prije svih KJKP Vodovod i kanalizacija nešto urade. Snimanjem cijevi potvrđeno je začepljenje i onda je krenulo prebacivanje odgovornosti sa službe na službu-navode zabrinuti građani.
Nakon izlaska općinske inspekcije na teren, Sarajevostan je 23. januara uputio dopis KJKP Vodovod i kanalizacija, a krajem februara i upit za ponudu za popravku kvara ali iz ovog preduzeća nije bilo nikakve reakcije.

Iz KJKP Vodovod i kanalizacija nikada nisu dobili odgovor
FOTO: Čitatelj
- Naš predstavnik stanara je uradio sve što je u njegovoj moći. Kontaktirao je i Kantonalnu inspekciju i čekamo njihovu reakciju.
U međuvremenu fekalne vode i dalje izlaze na cestu i u podrume u još većoj mjeri nego ranije, što predstavlja ozbiljan zdravstveni i sigurnosni rizik za nas.
Automobili i pješaci raznose fekalne vode po okolini, a smrad se sve više širi naseljem i mi više ne znamo šta da radimo - tvrde očajni stanari.