open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Radi se rebalans budžeta
Jednokratnu novčanu pomoć penzioneri u FBiH mogli bi dobiti uz novembarske penzije, 5. decembra
AUTOR: Autor: E. D.-Š.
25.10.2024. u 21:07
get url
text
Penzioneri u Federaciji Bosne i Hercegovine jednokratnu novčanu pomoć bi mogli dobiti sa novembarskim penzijama, tačnije, 5. decembra, rekao je za Faktor predsjednik Saveza udruženja penzionera Zeničko-dobojskog kantona.
Dodaje kako se iznos jednokratne pomoći još ne zna.
- Čeka se rebalans budžeta Federacije Bosne i Hercegovine. Mi smo danas obilježili Dan penzionera Zeničko-dobojskog kantona koji se svake godine održava 25. oktobra. Održana je Skupština na kojoj su dodijeljene zahvalnice članovima udruženja. Svojim prisustvom nas je počastio federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić.
Kazao nam je kako se radi rebalans budžeta i da u što skorije vrijeme penzioneri mogu očekivati jednokratnu pomoć. Prema informacijama kojima raspolažem, jednokratna pomoć bi mogla biti isplaćena 5. decembra uz novembarsku penziju - kazao nam je Trakić koji je i član Upravnog odbora Saveza udruženja Federacije BiH.
Penzioneri traže da jednokratna novčana pomoć za one čije su penzije do 1.000 KM bude po 200 KM, a da oni čije su penzije iznad 1.000 KM dobiju po 100 KM pomoći.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.