open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Mostarsko ljeto 2024
U Institutu Yunus Emre Mostar do 20. jula pogledajte izložbu "Svijet u plavom"
AUTOR: Faktor
08.07.2024. u 08:52
get url
text
Autor izložbe Rešit Ismet
Autor izložbe Rešit Ismet
FOTO: Mostarsko ljeto 2024
U okviru međunarodne kulturne manifestacije "Mostarsko ljeto 2024" u Institutu Yunus Emre u Mostaru, otvorena likovna izložba "Svijet u plavom" autora Rešita Ismeta.
- Izloženo je 28 slika, akvarela, i to su, uglavnom, slike plave boje. Motivi su većinom more, barke, brodovi a ono što je kod mene najatraktivnije su semazini. Počeo sam slikati od 15-te godine, ali, što se kaže, krišom. Nisam smio izaći u javnost. Snagu sam skupio 2000. godine te sam krenuo sa izložbama. Do danas imam 57 samostalnih izložbi koje su obišle gotovo cijelu Evropu, od Turske, Bugarske, Grčke do Albanije, Kosova itd - istakao je autor.
Dodao je kako mu je ovo prva izložba u gradu na Neretvi.
- Oduvijek sam imao želju i nadu da ću jednog dana nastupiti u Mostaru i Sarajevu. U Sarajevu još nisam, ali za Mostar mi se želja ispunila - kazao je Rešit Ismet. 
Osim autora, prisutnima se obratila i predstavnica Instituta Yunus Emre Mostar gđa Esra Denden Koyuncu.
- Imamo čast da predstavimo skup umjetnih djela Rešita Ismeta. Kao i svaki dio umjetnosti, tako i slike tj. umjetnine kod nas bude jako lijepe osjećaje - naglasila je Denden Koyuncu.
Publika je imala priliku, osim u slikama, uživati i u nastupu autora koji je izveo više muzičkih numera.
Ljubitelji likovne umjetnosti imaju priliku pogledati ovu izložbu narednih 20 dana u Institutu Yunus Emre Mostar.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.