Veći broj sarajevskih naselja sutra će biti bez vode, a zbog radova na vodovodnoj mreži i GRAS je promijenio trasu kretanja trolejbuskih linija s Dobrinje i ka Dobrinji.
- Zbog izvođenja radova na vodovodnoj mreži u dijelu ulice Safeta Hadžića (od spoja sa ulicom Majdanska do spoja sa ulicom Sulejmana Efendije Musića) u ponedjeljak, 20. jula, od 6 do 18 sati, trolejbuski saobraćaj na linijama broj 103 Dobrinja-Trg Austrije i broj 107 Dobrinja-Jezero mijenjat će trasu kretanja.
U pravcu Dobrinje će saobraćati ulicama Safeta Hadžića – Majdanska – Bulevar Meše Selimovića – Ante Babića i dalje redovnom trolejbuskom trasom prema Dobrinji i nazad istom trasom - saopćio je sarajevski GRAS.
Preduzeće Vodovod i kanalizacija za ponedjeljak je najavilo popravku većeg kvara na glavnom transportnom cjevovodu s rezervoara Mojmilo, i to od pet ujutro pa dok ne završe.
- Naselja u kojima može doći do poremećaja i prekida u vodosnabdijevanju su: Centralni dio od Baščaršije do Marijin dvora, Soukbunar, Cicin Han, Boguševac, Bistrik, Hrid, Alifakovac, Skenderija, Pofalići (Kampus UNSA), Socijalno, Malta, Čengić Vila I i II, Otoka, Nova Otoka, Grbavica, Vilsonovo šetalište, Hrasno, Hrasno brdo, Šanac, dio Kovačića i Vraca, Trg Heroja, Švrakino selo, Aneks, Alipašino polje, Alipašin most, Halilovići, Heco pijaca, Buća Potok, Boljakov potok, Briješće, Vitkovac, Zabrđe, Sokolje - naveli su ranije iz ViK-a.