Konferencijska liga
Zrinjski remek-djelom Jankovića savladao Tobol
Fudbaleri Zrinjskog savladali su kazahstanski Tobol sa 1:0 u prvom meču trećeg pretkola Konferencijske lige.
04.08.2022. u 22:56

U susretu odigranom Pod Bijelim brijegom Plemići su u prvom poluvremenu bili bolji rival, ali izostala je realizacija.

Tobol je najbolju priliku imao u finišu prvog dijela kada je prečka bila saveznik prvaka naše zemlje.

U nastavku susreta u prvom napadu Janković šutira, ali je golman gostujućeg tima sjajno odbranio.

Plemići su od 55. minute igrali sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ćorluka.

Zrinjski je do vodstva došao u 76. minuti. Mladi Niko Janković postigao je pogodak direktno iz kornera.

U 83. minuti Tomašević dobija crveni karton, te su oba tima do kraja susreta igrala sa 10 igrača na terenu.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Revanš je na programu u Kazahstanu za sedam dana.