Bitka za EP
Belgija "pregazila" Njemačku i zakomplikovala situaciju na vrhu naše grupe
Mlada reprezentacija Belgije savladala je Njemačku u 6. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine rezultatom 4:1.
08.09.2020. u 18:27

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1, Belgijanci su bljesnuli u nastavku.

U 19. minuti Pieper, stoper Njemačke, dobio je direktan crveni karton, a Ndayishmiye je iz slobodnjaka pogodio za 1:0. Gosti su se do poluvremena uspjeli vratiti u egal, a Nmecha je u 31. minuti iz jedanaesterca pogodio za izjednačenje.

Belgijanci su do novog vodstva stigli u 50. minuti preko De Ketelaarea, a do kraja je još jedan gol postigao Ndayishmiye (59-pen), te Openda koji je u 76. minuti postavio konačnih 4:1.

Belgija je prvoplasirana u našoj gurpi sa deset bodova nakon pet odigranih utakmica dok je Njemačka drugoplasirana sa devet, a naša reprezentacija je treća sa sedam.

Direktan plasman na EURO 2021 izborit će pobjednici devet grupa, te najbolji drugoplasirani tim, dok će preostalih osam drugoplasiranih igrati baraž za EP.