Mostarci slavili
Borac ostao bez duple krune: Zrinjski osvojio Kup Bosne i Hercegovine
Trenutak odluke dogodio se u 81. minuti kada je Malekinušić pogodio za veliki trijumf Mostaraca
AUTOR: S.Š.
23.05.2024. u 19:55
Fudbaleri Zrinjskog osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine. Mostarci su u dvomeču finala bili bolji od Borca, odbranili su naslov i stigli do trećeg trofeja u historiji.
Uz to spriječili su Borac da postane četvrta ekipa u našoj zemlji koja je osvojili duplu krunu (Željezničar, Sarajevo i Zrinjski).
Zrinjski je danas u Banjoj Luci slavio sa 1:0 i na taj način potvrdio trijumf iz prvog meča (1:0 bilo je i u Mostaru).
Gosti su bolje otvorili utakmicu i zaprijetili već u osmoj minuti. Nakon ubacivanja iz slobodnjaka člavom je šutirao Ćuže i pogodio prečku. U nastavku akcije pokušali su fudbaleri Zrinjskog još tri puta, ali su njihovi udarci izblokirani.
Na drugoj strani Vukovića je u prodoru prema golu prekršajem zaustavio Memija, a isti igrač Borca pogodio je živi zid.
Banjalučani su zaprijetili i u 28. minuti. Poslje kornera Karačić, golman Zrinjskog, "zaplivao" je u prazno, Ćelić je spustio loptu za Čavića, ali je njegov pokušaj izlokiran.
Do kraja poluvremena zaprijetio je Kiš iz slobodnjaka, ali je Milošević boksovao loptu i spasio gol Borca.
Gosti su veliku šansu imali u 60. minuti. Malekinušić je ubacio sa strane, Mulahusejnović je uklizao, ali lopta ide u gol-aut.
Nedugo potom Ćuže je u šansi, ali je Hererra spasio Borac.
Sve je riješeno u 81. minuti. Tek što je ušao u igru Bradarić je sjajno uposlio Malekinušića, ovaj primio loptu i iz okreta matirao Miloševića.
Borac je u 89. minuti mogao do izjednačenja, ali je Karačić panterskom intervencijom zaustavio pokušaj Kvržića.