Porazili Klis
Čelik u sjajnoj atmosferi na Bilinom polju izborio plasman u Prvu ligu FBiH
Fudbaleri Čelika plasirali su se u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.
11.06.2023. u 20:55

Čelik je u sjajnoj atmosferi uz veliku podršku svojih navijača na Bilinom polju u revanšu baraža savladao Klis sa 3:0, te tako sa ukupnih 4:1 izborio promociju u drugi rang bh. fudbala.

Podsjetimo, prvi susret ova dva tima odigran u Konjicu završio je rezultatom 1:1.

Čelik je u 14. minuti poveo iz prve prave prilike na meču. Salčinović je izveo korner, a Žuna glavom pogodio za erupciju oduševljenja na Bilinom polju.

Karalić je u 28. minuti povećao prednost domaćina, i već tada može se reći, riješio pitanje pobjednika.

Čelik je do kraja poluvremena mogao povećati prednost. Prijetili su Šijerkić i Durmiš, ali nije bilo promjene rezultata.

Treba istaći da gosti u prvom poluvremenu nisu ni zaprijetili na gol Čelika.

Klis je prvi konkretan napad imao tek u 49. minuti, ali ništa se nije ozbiljnije izrodilo iz te akcije.

Igrala se 57. minuta kada se Durmiš našao u sjajnoj prilici, međutim fudbaler Čelika je veoma loše šutirao.

Konačnih 3:0 postavio je Karalić svojim drugim golom na današnjem meču u 78. minuti.

Podsjetimo, danas je odigran još jedan susret baraža, a plasman u Prvu ligu FBiH ostvarila je ekipa Gornjeg Rahića.