Kup BiH
Derbi na Koševu: Ovo su sastavi, Rožman napravio veliko iznenađenje
Autor: Faktor
13.03.2024. u 16:32
Sarajevo i Borac od 17.30 sati na stadionu Koševo igraju revanš četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
Četvrti je ovo duel Sarajlija i Banjalučana u ovoj sezoni. Sva tri prethodna završila su remijem. Dva premijerligaška rezultatom 1:1, a prvi četvrtfinalni u Kupu BiH odigran je bez pogodaka.
Borac na najveći bh. stadion stiže osokoljen pobjedom protiv Zrinjskog Pod Bijelim brijegom, čime je napravio ogroman korak ka tituli prvaka.
Sarajevo je u prošlom kolu nastavilo s rasipanjem bodova. Bordo tim je s Igmanom remizirao rezultatom 2:2.
Trener Simon Rožman za ovu utakmicu napravio je svojevrsno iznenađenje. Na klupi je ostao napadač Renan Oliveira koji je 607 minuta bez pogotka.
Za Sarajevo od prve minute igraju: Rogić, Beganović, Soldo, Đuričković, Duraković, Buljubašić, Julardžija, Mustafić, Kyeremeh, Hasić, Čataković.
Kod Borca u sastavu nema povrijeđenog Srđana Grahovca, na klupi su ostali standardni Jovo Lukić i Jakov Blagaić.
Borac: Milošević, Jokić, Čelić, Herera, Vuković, Kvržić, Vranješ, Kulašin, Terzić, Nišić, Marčetić
Utakmicu sudi Mateo Musa. Pomoćnici su Jure Musa i Damir Lazić, a četvrti sudija je Luka Bilbija.