open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Teški uslovi pratili meč
Dinamo šokiran na Maksimiru, ostali su bez šanse za trofej, Zmaj ide dalje
AUTOR: Faktor
26.02.2025. u 21:50
get url
text
FOTO: Luka Stanzl/PIXSELL
Nakon što je Rijeka izbacila iz Kupa Hajduk pobjedom 3:1 na Poljudu, večeras su na Maksimiru snage odmjerili Dinamo i Osijek.
Susret je odigran u teškim uslovima zbog kiše i natopljenog terena, a radovali su se gosti i priredili pravo iznenađenje (0:1).
Osijek je pvoeo u 21. minuti kada Soldo prebacuje na peterac, a Babec sigurno pogađa mrežu Dinama. Dinamo je ubrzo zaprijetio preko Kulenović, no Malenica brani.
Bh. reprezentativac Nail Omerović u sudijskoj nadoknadi mogao je šokirati Dinamo, ali Nevistić vrhunski brani.
Dinamo je do izjednačenja mogao u 49. minuti, no Ademi iz gužve nije uspio da pogodi. U 54. minuti Baturina trese prečku gola gostiju, a onda Kulenović šutira preko gola.
Veliku šansu za izjednačenje Dinamo je imao u 84. minuti, ali udarac Stojković fantastično brani golman Malenica.
Ostalo je 1:0 za goste, a Omerović je bio jedan od zapaženijih u redovima Osijeka.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.