Schalke je i zvanično u Bundesligi, a Edin Džeko je i jučer bio glavna zvijezda među njemačkim novinarima.
Edin je dočekao na terenu članove svoje porodice, ali i brojne prijatelje, a brojni mediji su željeli da saznaju kakvi su planovi Dijamanta za budućnost.
Na terenu je dao kratku izjavu za Sky Sport.
- Vidjet ćemo. Idemo prvo proslaviti, sretan sam i jako zadovoljan - rekao je Džeko.
Mnogi su mišljenja da će Edin ostati dio Schalkea i naredne sezone te da ćemo ga gledati u Bundesligi.
Džeko je dao veliki doprinos u osvajanju titule Schalkea, a imao je i problema sa povredama. U popularnoj Cvajti je u 11 utakmica upisao šest pogodaka i dodao tri asistencije.