Edin Džeko je nastavio golgeterski niz. U duelu 25. kola Cvajte postigao je vodeći gol protiv Ariminije iz Bielefelda.
Dijamant je protivničkog golmana matirao u 15. minuti nakon što je "pokupio" jedan odbijanac i loptu pospremio u mrežu.
A sedam minuta kasnije iz Gelsenkirchena je stigla slika koja bi mogla zabrinuti selektora Sergeja Barbareza i sve navijače Zmajeva.
Naime, tokom jedne pauze medicinski tim je ukazivao pomoć Džeki, koji se žalio na bol u slabinskom dijelu leđa.
No, čini se da nije u pitanju ništa opasno, jer je kapiten Zmajeva nakon brzinske "masaže" podigao palac prema gore... Nastavio je meč i do objavljivanja teksta nije pokazivao znakove da ima problema sa leđima.