open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Najbolja bh. skijašica
Elvedina Muzaferija upisala bodove i u Europa kupu
Osamdeset takmičarki iz jedanaest država, među kojima i Elvedina Muzaferija, startalo je danas u Super – G utrci Europa kupa. Najbrža u La Thuileu bila je Teresa Runggaldier (ITA), koja je u ciljnu ravninu na domaćoj stazi, ušla s vremenom od 1:01.02 sekunde.
05.02.2024. u 13:16
get url
text

Slijede je Švicarkinje Malorie Blanc i Jasmina Suter sa zaostatkom od četrnaest i četrdeset pet stotinki.

Najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija, u prvoj ovosezonskoj utrci Europa kupa, sa zaostatkom od 2.27 sekunde, zauzela je 23. poziciju i osvojila osam bodova.

- Ostala sam u prvih 25 skijašica i u ritmu osvajanja bodova, to je najvažnije. Svjesna sam šta me je danas koštalo boljeg plasmana. Na neki način, to uvećava moju ambiciju za sutrašnji nastup - poručuje Muzaferija.

Druga Super-G utrka u italijanskom La Thuileu zakazana je za sutra, s početkom u 11 sati.

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.