open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Amerikanci potvrdili
Emir Karić napustio Sturm, karijeru nastavlja u SAD-u
AUTOR: Faktor
24.06.2026. u 18:18
get url
text
Emir Karić, povremeni fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, napustio je austrijski Sturm, a karijeru će nastaviti u Sjedinjenim Američkim Državama.
Karić je potpisao za Sporting Kansas City, klub koji se takmiči u MLS ligi. Amerikanci su potvrdili da je lijevi bek potpisao ugovor na dvije godine.
- Uzbuđeni smo što možemo poželjeti dobrodošlicu Emiru u Sporting Kansas City. On je vrlo iskusan lijevi bek u sjajnim igračkim godinama koji može odmah pomoći našem timu.
Sa više od 300 profesionalnih utakmica iza sebe, stekao je veliko iskustvo u austrijskoj Bundesligi i evropskim takmičenjima.
Posjeduje odlične tehničke i fizičke karakteristike koje će se uklopiti u naš stil igre, a pokazao je i pobjednički mentalitet osvajanjem titule sa Sturmom i promocijom sa Darmstadom u njemačku Bundesligu - rekao je sportski direktor David Lee.
Sporting Kansas City je nakon 14 kola na posljednjem mjestu Zapadne konfenrecije MLS lige sa 11 bodova.
Za Zmajeve je Karić upisao jedan nastup i to u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Austrije u Beču.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.