Veliko priznanje
Fudbaler Zrinjskog izabran za igrača sedmice UEFA Konferencijske lige!
Zvonimir Kožulj, fudbaler Zrinjskog, izabran je za najboljeg igrača prvog kola (igrača sedmice) grupne faze Konferencijske lige.
22.09.2023. u 17:30

Zrinjski je sinoć Pod Bijelim brijegom srušio AZ Alkmaar rezultatom 4:3, iako su gosti nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 0:3.

Kožulj je ušao u igru na početku drugog poluvremena, a onda je sa dva pogotka i nekoliko odličnih pokrenutih akcija najviše doprinio velikom preokretu.

Posebno se istakao njegov majstorski pogodak iz slobodnog udaraca u 48. minuti za 1:3.

Kožulj je ovog ljeta potpisao za Zrinjski.

Riječ je o 29-godišnjem Mostarcu koji je fudbal počeo trenirati u Zrinjskom, da bi veći dio omladinske škole proveo u Širokom Brijegu odakle je 2016. godine otišao u Hajduk.

Klub s Poljuda ga je u julu 2018. godine za milion eura prodao u Pogon iz Poljske gdje je igrao najbolji fudbal karijere.

Od 2020. do 2022. godine imao je epizodu u Turskoj gdje je nastupao za Gaziantep i Eyupspor, a nakon problema s povredama vratio se u Poljsku. Posljednji angažman prije dolaska Pod Bijeli brijeg imao je u Sandecji.

Za A reprezentaciju BiH ima jedan nastup i to na Kirin kupu u Japanu.