Mađarska
Golovi bh. internacionalaca spasili Mezokovesd od poraza
U meču 19. kola mađarske OTP Bank lige bodove su podijelili Mezokovesd i Ujpest, a rezultat je na kraju glasio 2:2.
04.02.2020. u 22:25

Domaći tim, koji se nalazi u vrhu mađarskog šampionata, od poraza su spasili golovima Marina Jurine i Dine Beširovića.

Gosti su poveli u 14. minuti poslije autogola Berecza, što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku je od 46. minute priliku dobio donedavni fudbaler zeničkog Čelika, a poslije osman minuta igre Jurina je slavio prvjenac u dresu novog kluba.

Ovaj fudbaler u proteklom periodu boravio je na posudbi u redovima makedonskog Shkupija, da bi nedavno pojačao redove mađarskog tima.

Novu prednost gostima donio je Novothny samo četiri minute nakon izjednačujućeg gola Jurine.

Da domaći izbjegnu peti ovosezonski poraz pobrinuo se nekadašnji fudbaler Radnika Dino Beširević, koji se i u prošlom kolu na gostovanju kod Honveda upisao u strijelce.