Kutak za sporni trenutak
"Kilometarski ofsajd": Sarajevo žestoko oštećeno u Banjoj Luci?
Borac i Sarajevo remizirali su u rezultatom 1:1 u zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranoj u Banjoj Luci.
18.10.2023. u 21:29

Gosti su poveli pogotkom Ajdina Hasića u 68. minuti, a Borcu je bod spasio Zoran Kvržić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

U Sarajevu imaju za čime da žale, naročito što djeluje da ih je sudijska trojka predvođena Mateom Musom iz Čitluka žestoko oštetila.

Prema dostupnom snimku, u napadu koji je prethodio izjednačujućem golu Borca, trojica igrača domaćeg tima bila su iza leđa odbrane Sarajeva.

Centrirao je Herrera s lijeve strane, u šesnaestercu skočio Cortes i šutirao glavom, Šahinović odbranio, a onda se Kvržić, jedan od igrača koji je bio najbliži Šahinoviću, aktivirao i uz mnogo sreće zatresao mrežu Sarajeva. Linijski sudija Goran Ilinčić bio je odlično postavljen, ali je njegova zastavica ostala spuštena pa je Musa pokazao na centar.