open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
UEFA Konferencijska liga
Ko se plasirao u osminu finala, ovo su potencijalni rivali Borca
AUTOR: Faktor
19.12.2024. u 23:23
get url
text
Fudbaleri Borca ispisali su historiju i plasirali su se u šesnaestinu finala UEFA Konferencijske lige.
Banjalučani su prva ekipa iz Bosne i Hercegovine koja je osigurala proljeće u Evropi. Ligaški dio najmlađeg uEFA takmičenja Borac je završio na 20. mjestu i igrat će play off za plasman u osminu finala.
Direktan plasman u osminu finala izborili su: Chelsea, Vitoria Guimaraes, Fiorentina, Rapid, Djurgarden, Lugano, Legia i Cercle Brugge.
Nositelji u play-offu za plasman među 16 najboljih bit će ekipe plasirane u 9. do 16. mjesta, a to su: Jagiellonia, Shamrock Rovers, APOEL, Pafos, Panathinaikos, Olimpija Ljubljana, Betis i Heidenheim. Kako je objašnjeno na stranici UEFA-e mogući protivnici Banjalučana u play-offu bit će ekipe plasirane na 13. i 14. mjesto, a to su Panathinaikos i ljubljanska Olimpija.
S druge strane među ekipama koje neće biti nositelji, osim Borca, bit će: Gent, Kopengahen, Vikungur, Celje, Omonia, Molde i TSC Bačka Topola.
Žrijeb će biti obavljen sutra od 13 sati. Prve utakmice se igraju 13. februara 2025. godine, a revanši sedam dana kasnije.
U slučaju plasmana u osminu finala Borac bi igrao protiv Fiorentine ili Rapida. 
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.