Pet golova u Kelnu
Kraj za najveće iznenađenje EURO-a: Gruzija povela, Španija ubacila u brzinu više za dvoboj sa Nijemcima
AUTOR: Faktor
30.06.2024. u 22:52
Fudbalske reprezentacije Španije i Njemačke igrat će u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.
Španija je duel s domaćinom turnira zakazala nakon što je u osmini finala preokretom savladala Gruziju, najveće iznenađenje i debitanta na EURO-u, rezultatom 4:1.
Gruzijci su odlično počeli i u 18. minuti poveli autogolom Le Normanda. Bio je ovo prvi pogodak koji je Španija primila u četvrtom susretu na takmičenju.
Crvena furija je najviše pokazala u grupnoj fazi, a da ništa nije slučajno Španci su pokazali i protiv Gruzije, kada unatoč rezultatskom deficitu nisu pokazivali nervozu, niti odstupali od svog načina igre.
Španija je izjednačila u 39. minuti kada je mrežu Gruzijaca zatresao Rodri.
U 51. minuti Ruiz je kreirao preokret, a nakon kontranapada u 75. minuti Williams je efektno pogodio i riješio dileme oko pobjednika u Kelnu i putnika u četvrtfinale.
Do kraja je Olmo golom u 83. minuti postavio konačan ishod.
Nijemci i Španci odmjerit će snage 5. jula u Stuttgartu.
U drugom susretu četvrtfinala 6. jula sastaju se Engleska i Švicarska.
Osmina finala nastavlja se u ponedjeljak mečevima Francuska - Belgija (18 sati) i Portugal - Slovenija (21 sat).
U utorak igraju Rumunija - Nizozemska i Austrija - Turska.