Fudbaleri BiH su u teškom porazu pokazali veličinu. Zbog gesta kojeg su napravili na kraju utakmice dive im se i Austrijanci.
Igrali su Zmajevi vrlo dobar meč, do 77. minute su imali i prednost, ali tad su primili gol za konačnih 1:1.
Taj rezultat značio je odlazak Bosne i Hercegovine u baraža, a Austriji je donio direktan plasman na Svjetsko prvenstvo.
Razočarenje u taboru BiH je bilo ogromno, ali su ipak u teškim momentima Edin Džeko i društvo pokazali veličinu.
Naime, prema pisanju austrijskih medija bh. reprezentativci su aplauzima pozdravili Austrijance i na taj način im čestitali odlazak na Mundijal.
- Uprkos ogromnom razočaranju i svim provokacijama s registracijom Emira Karića prije utakmice, bosanski igrači su aplaudirali protivnicima nakon posljednjeg zvižduka kada je spiker Andy Marek na stadionu prozivao imena igrača austrijske reprezentacije. Sportska gesta fair playa - voljeli bismo vidjeti više toga u fudbalu - piše
Krone.Prije utakmice je bilo određenih nesuglasica jer su Austrijanci otezali s papirologijom za Emira Karića koji je na kraju ipak zaigrao.
Ipak, kad se utakmica završila, obje strane su pokazale fair-play i definitivno poslale prelijepu sliku u svijet.