EURO 2020
Nijemci ispali: Engleska preko najvećeg rivala u evropskom fudbalu izborila četvrtfinale
Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. I to protiv Njemačke, najvećeg rivala u evropskom fudbalu, koju su savladali sa 2:0.
29.06.2021. u 19:51

Raheem Sterling je prvi zaprijetio u 16. minuti, kada je šutirao sa ruba šestnaesterca, ali je Manuel Neuer odbranio njegov pokušaj. Uzvratio je Timo Werner, ali je Jordan Pickford izašao kao pobjednik.

U posljednjim sekundama prvog dijela domaći su imali veliku priliku preko Harry Kanea, ali su Neuer i odbrana Elfa uspjeli otkloniti opasnost.

Kako je završilo prvo, počelo je i drugo poluvrijeme. I to pred istim golom...

Kai Havertz je "uhvatio volej" sa vrha šesnaesterca, a golman Engleske je sjajnom paradom spasio svoj gol.

U nastavku meča tempo je splasnuo, a na nova uzbuđenja čekali smo do zadnje trećine drugog djela.

Tribine Wembleyja eksplodirale su u 75. minuti kada je Sterling svojim trećim golom na EURO-u matirao Neuera.

Šest minuta kasnije šansu utakmice promašio je Thomas Muller, koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Engleske, ali je šutirao pored gola.

I kako smo navikli u fudbalu, uslijedila je kazna, a Kane je potvrdio trijumf Engleza za prolaz u četvrtfinale.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika posljednjeg susreta osmine finala u kome se sastaju Švedska i Ukrajina.