Četiri meča vanredne dionice na rasporedu su u srijedu, a dva će se igrati u četvrtak.
U srijedu od 16 sati zakazana su tri meča.
Derbi kola u Čitluku igraju Zrinjski i Sarajevo, a pravdu na ovom susretu dijelit će najbolji bh. sudija Irfan Peljto iz Sarajeva.
Asistirat će mu Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva i Damir Lazić iz Brčkog, dok će četvrti sudija biti Dražen Marić iz Bijeljine.
Leotar i Sloboda će u Trebinju igrati važan meč u borbi za opstanak. FSBiH je za ovaj susret delegirao Dragana Petrovića iz Banjaluke.
Pomagat će mu Mostarac Boris Dujmović I Banjalučanin Nebojša Žugić. Josip Martinović (Čapljina) bit će četvrti sudija.
Treći meč u istom terminu igra se na Tušnju. Tuzla City u još jednom od ključnih mea za opstanak dočekat će ekipu Posušja, a glavni arbitar ovog meča bit će Miloš Gigović iz Gradiške. Asistirat će mu Dujak Goran iz Odžaka i Amir Kadić iz Sarajeva. Četvrti sudija bit će Darko Gedžić iz Brčkog.
Još jedan derbi, onaj u borbi za Evropu, od 18.30 sati igrat će Široki Brijeg i Velež. Duel će suditi Sabrija Topalović iz Zenice. Njegovi pomoćnici bit će dvojac iz Sarajeva Moamer Čaušević i Enes Đozić. Četvrti arbitar bit će Benjamin Deljković, također iz Sarajeva.
Igman će u četvrtak od 16 sati ugostiti dobojsku Slogu, u još jednom duelu ekipa koje se bore za opstanak. Pravdu na ovom meču dijelit će Antoni Bandić iz Gruda, dok će pomoćnici biti Davor Beljo iz Mostara te Edin Redžović iz Sarajeva, a četvrti sudija je Adis Mulahasanović iz Sarajeva.
Ovu dionicu zatvorit će Borac i Željezničar, koji će snage odmjeriti u četvrtak od 18 sati.
Za glavnog sudiju ovog meča određen je Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora. Asistirat će mu Davor Maksimović (Doboj) i Marko Perić (Mostar). Četvrti sudija bit će Frano Jelić iz Širokog Brijega.