Na stadionu Otoka odigrano je finale Kupa Kantona Sarajevo između juniora Sarajeva i Željezničara. Pobjedu su odnijele Bordo nade s 5:2.
Iako uslovi zbog kiše nisu bili optimalni za igru, viđen je poprilično efikasan i uzbudljiv fudbal.
U prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi u nastavku uslijedila prava golijada kad je viđeno šest golova.
Sirćo je bio taj koji je doveo Bordo tim u vodstvo, da bi se Plavi ekspresno vratili u igru preko Freemana koji je izjednačio.
Do kraja meča juniori Sarajeva su pokazali kvalitet te su napunili mrežu ljutog rivala postigavši još čak četiri gola.
Hadžimehmedović dva puta te još jednom Sirćo i Mešić su do do kraja meča pogađali za Sarajevo, dok je strijelac za Plave bio Zahirović.
Konačan rezultat glasio je 5:2 pa su izabranici Eldina Čengića bili ti koji su podigli trofej.