Fudbaleri Sarajeva u grotlu Koševa, pred blizu 30.000 ljudi, nije uspjelo da savlada Spartak u prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige.
Bordo tim je dominirao, stvarao prilike, promašivao nemoguće, a lopta jednostavno nije htjela u gol. Završilo je 0:0, pa će odluka o putniku u treće pretkolo pasti u revanšu u Slovačkoj.
Sjajno je počeo meč na Koševu. Prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti kada je Milković glavom šutirao pored gola.
Odmah u narednom napadu opasno je pred golom Slovaka. Kyeremeh je vrebao priliku i dokopao se lopte nakon greške zadnje linije gostujućeg tima. Prevario je i golmana, šutirao iskosa sa desne strane, ali je jedan igrač gostiju praktično s gol-linije izbio loptu u polje.
U 22. minuti još jednom su prijetili domaći. Kyeremeh je probio desnu stranu, pokušao je uposliti Čatakovića koji se nije najbolje snašao. Lopta na kraju dolazi do Guliashvilija, gađao je Gruzijac suprotni ugao, ali je golman Spartaka sjajnom intervencijom spasio svoj gol.
Dvije minute kasnije još dvije velike prilike za Bordo tim. Grešku golmana Freliha pokušao je iskoristiti Kyeremeh, ali je pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Čataković, snažno je šutirao, ali je Koša ispriječio na gol-liniji i ostalo je 0:0.
Gosti su se nakon toga oslobodili pritiska, a u 35. minuti Prochazka je zaprijetio, no šutirao je pored gola.
A onda još jedna stopostotna prilika za Bordo tim. Ponovo je pogriješila zadnja linija Spartaka, Kyeremeh je glavom asistirao Guliashviliju, koji je za sedam, osam metara bio oči u oči sa Frelihom, ali je golman Spartaka odbrani njegov udarac.
I u nastavku meča Sarajevo je to koje je dominiralo, stvaralo prilike, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Pokušavali su Kyeremeh, Guliashvili, Oliveira..., no promjene rezultata nije bilo.
Odluka u putniku u treće pretkolo past će naredne sedmice u revanšu u Trnavi.