open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Nadaju se dobrim vijestima
Schalke uložio žalbu zbog Džeke
AUTOR: Faktor
17.03.2026. u 14:08
get url
text
Edin Džeko će prema odluci Fudbalskog saveza Njemačke propustiti naredne dvije utakmice svog tima.
Džeko je tu kaznu dobio zbog direktnog crvenog kartona protiv Hannovera u remiju 2:2. Edin je postigao prvi pogodak na tom meču, a zatim dobio crveni karton početkog drugog dijela.
Schalke nastavlja bitku za Bundesligu u naredna dva meča bez bh. napadača, ali ovaj klub se ipak žalio na ovu odluku.
Potvrdili su to putem zvanične stranice.
- Žalimo se na presudu jer je odluka prestroga. Ne vjerujemo da je Edina reakcija bila takva da zdravlje protivnika bude ugroženo, kako je naveo DFB u svojoj presudi - rekao je član Uprave Schalke 04 Frank Baumann.
Ukoliko ostane odluka o dvije utakmice suspenzije, Džeko će propustiti važne susrete protiv Darmstadta i Karlsruhera.
Schalke je trenutno lider sa 51. bodom, Darmstadt ima 49, a Elversberg i Paderborn imaju 48.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.