Fudbalske reprezentacije Albanije i Srbije u Tirani igraju meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.
Prije početka susreta bilo je mnogo tenzija, a srbijanski mediji pišu da su posebno na meti bili golmani Orlova.
- Golmani reprezentacije Srbije pljuvani su sa tribina i to se ponavljalo svaki put kada bi se malo približili tribini (da dođu do lopte). A, najgore su prošli kada su skupljali lopte na kraju zagrijavanja - piše
Kurir, dodavši:
- Nevjerovatne scene gledamo u Tirani. Pitamo se samo: Da li ovo sve ima granicu i kako će UEFA da reaguje?
Vandalizam se vidi na sve strane, jezive poruke i transparenti na tribinama, a akterima je direktno ugrožena sigurnost od strane suludih navijača na tribinama.
Zamislite, pljuju se fudbaleri od strane navijača?! E, to se događa u Tirani, navodi se u tekstu.
Svakako ovakvi potezi navijača su za osudu, ali isto tako i jedno pitanje za kolege iz Srbije: Koje pljuvanje je opasno po život?
Isti izvor piše da su djeca koja su izašla sa gostujućim fudbalerima na teren, pokazivala poznati simbol "
albanskog orla".