Stupčanica se izjednačila sa Slobodom, Čelik poražen u Hadžićima
Autor: Faktor
16.03.2024. u 17:01
Stupčanica nastavlja borbu za Premijer ligu
Fudbaleri Stupčanice slavili su danas u Olovu pobjedu protiv Tomislava u sklopu 17. kola Prve lige FBiH i na vrhu tabele se bodovno poravnali sa Slobodom.
Stupčanica je trijumfovala rezultatom 3:2.
Domaći su poveli preko Mehanovića u 19. minuti, a isti igrač je iz penala u 42. minuti uduplao prednost Stupčanice.
Tomislav je u finišu prvog dijela, u 45. minuti smanjio preko Branimira Šiška, a u 58. minuti gosti su poravnali golom Domagoja Šiška.
Konačan ishod meča postavio je rezervista Abdullfatai u 74. minuti, sedam minuta nakon što je ušao u igru.
Fudbaleri zeničkog Čelika poraženi su u Hadžićima od Radnika rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Adi Bešić u 2. minuti.
Budućnost je u Banovićima bila ubjedljiva protiv Simm Baua slavivši sa 3:0, a gostujuće pobjede upisali su Rudar u Goraždu (0:1) i TOŠK protiv Gradine u Srebreniku (0:1) i Rahić protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja (0:1).
Minimalan domaći trijum slavili su fudbaleri gradačačke Zvijezde protiv Bratstva iz Gračanice (1:1).
Sutra od 15 sati u Bihaću igraju Jedinstvo i Sloboda.
Sloboda i Stupčanica imaju po 37 bodova, ali Tuzlaci imaju i utakmicu manje.