Zaostala utakmica
Švicarci protiv Izraela u 89. minuti ostali bez pobjede i potvrde plasmana na EP
Fudbalsku reprezentaciju Švicarske minute su dijelile od direktnog plasmana na Evropsko prvenstvo u Njemačku.
15.11.2023. u 22:40

VEZANI TEKST - Viktor Orban i potpredsjednik Zrinjskog bodre Izrael protiv Švicarske, jake sigurnosne mjere u Mađarskoj

Međutim, na gostovanju kod Izraela, u zaostaloj utakmici 7. kola kvalifikacija, bez trijumfa su ostali u 89. minuti, pa će se u naredna dva kola sa Rumunijama, Izraelcima i Kosovom boriti za vizu za Njemačku.

Švicarci su od 36. minute vodili sa 1:0 protiv Izraela golom Vargasa u 36. minuti.

Ipak, Izrael je u 89. minuti izjednačio preko Weissmana, te je tako dodatno zakomplikovao situaciju u grupi I.

Sada Švicarci i Rumuni imaju po 16 bodova, Izrael 12, a Kosovo 10 bodova.