PLBiH, 12. kolo
TOK UTAKMICA / Sloga - Sarajevo 3:0, Borac - Široki Brijeg 1:0
Fudbaleri Sloge i Sarajeva od 13.30 sati na stadionu Luke u Doboju igrali su prvi subotnji meč 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
28.10.2023. u 13:01

Domaći su slavili sa 3:0, te tako nanijeli najteži poraz Simonu Rožmanu na klupi Bordo tima.

Uz ovaj duel, danas je odigran i derbi kola, a u Banjoj Luci Borac je sa 1:0 savladao Široki Brijeg.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

90. minut: Kraj u Banjoj Luci, Borac je slavio sa 1:0.

85. minut: Dobra prilika za Cortesa, ali je njegov udarac izblokiran. Samo korner za Borac.

59. minut: Nova velika prilika za domaće, ali Bender sada zaustavlja pokušaj Hrelje.

53. minut: Još jedan pokušaj Blagaića, ali Bender brani.

47. minut: Velika prilika za Borac nakon kornera, ali je izblokiran pokušaj Čavića.

45. minut: Sada je pokušao i Lukić, ali je šutirao pored gola. Poluvrijeme u Banjoj Luci, zasluženo vodstvo Borca.

40. minut: GOOOOOOLLLLLL! Borac vodi, pogodio je Čavić. Mladi reprezentativac BiH primio je jednu dubinsku loptu Lukića i desnom nogom matirao Bendera.

39. minut: Bender brani pokušaj Nišića.

33. minut: Pokušao je sada i Hrelja, ali lopta ide pored gola.

26. minut: Sjajna lopta Kvržića za Blagaića, koji iz okreta šutira pored gola.

20. minut: Opet igrači Borca gube loptu, a Ćavar sa vrha šesnaesterca šutira preko gola.

18. minut: Prvo je izblokiran šut Herrere, a u nastavku akcije Pejović glavom pogađa spoljni dio mreže.

14. minut: Tražili su domaći penal, nakon što je Herrera pogodio Šutu. Igrači Borca smatrali su da je lopta u ruku pogodila defanzivca Širokog Brijega, ali se sudija Njegomirović nije oglasio.

8. minut: Odgovorili su i gosti. Kuprešak iz solidne pozicije loše šutira.

3. minut: Velika prilika za domaće. Blagaić je oduzeo loptu i pogodio stativu.

1. minut: Počeo je meč Borac - Široki Brijeg.

15:56 sati: Borac želi iskoristiti kiks Sarajeva i učvrstiti se na liderskoj poziciji.

90. minut: GOOOOOLLLLLL! Šipovac pogađa za 3:0.

87. minut: Šahinović brani udarac Baranova.

79. minut: GOOOOOLLLLLLL! Sloga vodi 2:0, strijelac je Nikolić. Nakon prekida Nikolić je na petercu bio am kao duh i pogodio je glavom nebranjeni dio Šahinovićevog gola.

71. minut: Domaći traže penal nakon ubacivanja Kvesića, ali sudija Bilbija nije se oglasio. Igrači i navijači Sloge smatrali su da je lopta u ruku pogodila Đuričkovića.

66. minut: Hasić je pokušao 30-ak metara, ali Trako brani.

62. minut: Sarajevo je preuzelo inicijativu.

60. minut: Pokušao je Buljubašić, ali lopta ide pored gola.

54. minut: Velika prilika za Slogu. Pogriješio je Šahinović, ali Đuričković blokira udarac Grabeža. U nastavku akcije jedan igrač domaćih šutirao je visoko preko gola.

50. minut: Kvesić pokušava nakon kornera, ali šutira visoko preko gola.

45. minut: Opet golman Sarajeva spašava Bordo tim. Ovaj put je presjekao ubacivanje Grabeža. Završeno je prvo poluvrijeme u Doboju, Sloga vodi 1:0.

39. minut: Varnice na terenu, nakon duela Radovića i Jovića. Epilog - igrač Sarajeva je dobio žuti karton.

36. minut: Velika prilika za Slogu, ali Šahinović čudesnom intervencijom brani udarac Jovića i spašava goste.

33. minut: Jović je pokušao, mali lopta ide vidoko preko gola Sarajeva.

27. minut: Sudija Arnel Novalić je oštetio Slogu! Kako tvrdi komentator Arena Sport TV Igrač Sarajeva je gurnu loptu prema Joviću koji je krenuop sam na Šahinovića, a pomoćni sudija je podigao zastavicu i prekinuo akciju domaćih koji su mogli do drugog gola.

21. minut: Bruka Arena Sport TV! Usred utakmice Sloga - Sarajevo uključili reklame! Podsjetimo, vlasnik TV prava je Telecom Srbije!

14. minut: Sarajevo je pokušalo kombinovati nakon kornera, ali odbrana Sloge otklanja opasnost.

7. minut: Nova prilika za domaće, ali sada Šahinović zaustavlja pokušaj Redžića.

4. minut: GOOOOLLLLLL! Sloga vodi golom Vidića. Sijevnula je kontra domaćina. Jović je uposlio Vidića, a ovaj uhvatio volej i poslao loptu u mrežu.

2. minut: Šutirao je Čataković iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola.

1. minut: Počeo je meč u Doboju.

13:16 sati: Renan Oliveira nije u sastavu Sarajeva, a prema informacijama iz Bordo tima bit će van stroja tri sedmice.

13:14 sati: Sarajevo se želi revanširati Dobojlija, jer je Sloga jedina ove sezone odnijela bodove sa Koševa. Na startu nove sezone slavila je sa 2:1.

13.10 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 12. kola Premijer lige BiH.