open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Sporazumni raskid saradnje
Veliki talenat napustio Čelik
AUTOR: Faktor
16.02.2026. u 14:14
get url
text
FOTO: NK Čelik Zenica
Velika nada zeničkog Čelika Ali Međuseljac napustio je ovaj klub.
Potvrdio je to zenički klub putem zvanične stranice, te naveo da je došlo do sporazumnog raskida saradnje.
Međuseljac se nije naigrao i odlučio je potražiti klub u kojem će imati priliku da pokaže svoje kvalitete. Za Čelik je upisao više do 100 nastupa i sigurno je rastanak bio bolan.
- Nakon razgovora stručnog štaba, uprave kluba i igrača, donesena je odluka o sporazumnom raskidu ugovora s Alijem Međuseljcem. Igrač je procijenio da mu je u ovom trenutku karijere potrebna promjena sredine, novi izazov i prilika za veću minutažu.
Klub je u potpunosti razumio i podržao takvu odluku te nije želio stajati na putu daljnjem razvoju igrača.
Ali Međuseljac je prošao kadetsku i juniorsku selekciju NK Čelik, a u prvi tim je priključen u zimskom periodu 2022. godine. Od tada je upisao ukupno 125 nastupa, postigao 47 golova i zabilježio 29 asistencija, ostavivši značajan trag u crno-crvenom dresu.
NK Čelik Zenica zahvaljuje Aliju na profesionalnom odnosu, predanosti i doprinosu klubu te mu želi mnogo sreće i uspjeha u nastavku karijere - istakli su iz Čelika.
Čelik je lider na tabeli Prve lige FBiH i Zeničani se nadaju povratku u Premijer ligu BiH već naredne sezone.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.