Majstor
Zlatan Ibrahimović opet oduševio Amerikance
Stigao je do desetog prvenstvenog gola i trenutno je drugi strijelac MLS-a
30.05.2019. u 10:37

Fudbaleri Los Angeles Galaxyja rano jutros stigli su do devete ovosezonske pobjede.

Na gostovanju Sporting Kanas Cityja slavili su sa 2:0, te tako zadržli drugu poziciju sa šest bodova zaostatka iza gradskog rivala FC Los Angelesa.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a gosti su otpor pretposljednjeg tima lige slomili u nastavku meča. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu za 0:1 pogodio je Alvarez, a trijumf je potvrdio Zlatan Ibrahimović u 86. minuti.

Švedski napadač sjajno je primio loptu na grudi i onda matirao nemoćnog golmana domaćeg tima. Svojim potezom još jednom je oduševio Amerikance i stigao je do desetog prvenstvenog gola i trenutno je drugi strijelac MLS-a (vodeći je Carlos Vela sa 15 golova).