Portugal
Zolotić asistent u gostujućem remiju protiv favorizovane Academice
Bivši veznjak Željezničara Nermin Zolotić pruža sve bolje partije u sastavu portugalskog drugoligaša Casa Pia.
20.12.2020. u 18:35

Lisabonski sastav danas je remizirao na gostovanju kod drugplasirane Academice (1:1), a upravo je Zolotić asistirao za vodstvo svog tima.

Fudbaler koji je u sastav Casa Pie stigao nakon što je njegov klub u Belgiji proglasio bankrot bio je najviši u skoku, a Zach Muscat potom zatresao mrežu domaćina koji je od 32. minute igrao sa igračem manje. Za Zolotića je ovo bila prva asistencija u ovoj sezoni, nakon što je prije dva gola postigao prvjenac protiv Chavesa.

Domaćin uzvratio u 71. minuti kada je Joao Mario izjednačio na 1:1, što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat.

Zolotić je igrao do 79. minute, a njegovi saigrači nisu uspjeli iskoristiti dva igrača više nakon što je Silva isključen u 74. minuti.

Nakon 12 odigranih kola Zolotićev tim zauzima osmo mjesto sa 17 bodova, dok je Academica druga s 25, bodom manje od vodećeg Estorila.