Jedna od najboljih košarkašica u ovom kvalifikacionom ciklusu već neko vrijeme vuče lakšu povredu i želi se u potpunosti spremiti za novu sezonu i eventualni nastup na Eurobasketu ovoga ljeta u Španiji i Francuskoj, pišu Nezavisne.
Umjesto Jones Lojo će za ključni ključni duel protiv Švicarske, a zatim i protiv Estonije, računati na Courtney Hurt, koja od ranije ima bh. pasoš. Riječ je o 30-godišnjoj Amerikanki koja nastupa za francusku ekipu Villeneuve.
Na kraju vrijedi reći da najbolje košarkašice naše zemlje na putovanje za Orenburg, koje traje više od 20 sati, kreću u ponedjeljak ujutru.
Prvu utakmicu odigraju 4. februara protiv Švicarske, dok je duel s Estonijom na rasporedu dva dana kasnije.
Poslije četiri odigrana kola BiH je druga u grupi sa sedam bodova i potrebna joj je pobjeda nad Švicarskom da bi prvi put poslije više od 20 godina osigurala plasman na EP.