Euroliga
Real prekinuo neugodan niz, Musa pomogao sa 10 poena
Autor: Faktor
15.03.2024. u 22:20
Košarkaši Real Madrida slavili su pobjedu u u Bologni protiv Bologne u 29. kolu Eurolige rezultatom 89:74.
Aktuelni evropski prvak prekinuo je negativnu seriju od tri poraza u ovom takmičenju.
Kraljevi su bili bolji rival u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali zalihu od 13 poena, ali se domaćin probudio u drugom dijelu. U posljednjih 10 minuta Real je ušao s plus devet, italijanski predstavnik je tokom četvrte četvrtine prilazio na minus pet, ali Real je bio bolji tim u završnici i na kraju ubjedljivo slavio.
Džanan Musa igrao je 19:55 minuta. Ubacio je 10 poena, imao četiri skoka i jednu asistenciju. Jednak broj poena postigli su još Hezonja i Campazzo, Yabusele je brojao do 15, a Poirier je ubacio 14 poena.