Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE/ Kipar - Bosna i Hercegovina 66:99
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila kvalifikacije za Eurobasket 2025.
23.02.2024. u 17:44

VEZANI TEKST - Sve na što trebate znati o kvalifikacijama za EP: Kakav je sistem, gdje gledati, zašto su Zmajevi u "teškom" položaju?

Zmajevi su u Nikoziji savladali Kipar rezultatom 99:66, uz 26 poena Džanana Muse.

U drugom meču naše grupe večeras će snage odmjeriti Francuska i Hrvatska.

Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

4. četvrtina

Pobjeda Zmajeva!

7. minut: BiH ima plus 30 - 63:93.

6. minut: Prvi poeni za Ilića - 63:89.

2. minut: Poeni Muse - 60:84.

1. minut: Wllis stiže do 21. poena na meču 58:77.

3. četvrtina

Kraj treće dionice. BiH je ovaj dio igre dobila rezultatom 18:26 i u odlučujućih 10 minuta ulazi sa 21 poenom prednosti (56:77)

10. minut: Kamenjaš treći košarkaš sa dvocifrenim brojem poena (10) u našem timu - 56:77.

9. minut: Lazić je sada dvocifren - 56:75.

8. minut: Trojka Penave - 56:73.

7. minut: Kamenjaš prekida seriju od četiri vetana poena. Njegovi prvi poeni u nastavku - 56:70.

7. minut: Tehnička greška za Kipar i bacanje za Musu koji postiže 24. poen - 52:68.

6. minut: Giannaras precizan za tri, a na drugoj strani Musa ubacuje dva poena - 52:67.

6. minut: Alibegović za dva - 49:65, reaguje selektor Kipra time-outom.

5. minut: Dva poena Atića, 20. poen za Zmajeve poslije kontranapada - 49:63.

4. minut: Promašuje Musa dodatno bacanje, ali Alibegović u ofanzivnom skoku precizan za dva - 49:61.

4. minut: Musa pogađa pod faulom - 47:59

4. minut: Serija Kiprana 4:0 - 47:57, time-out našeg selektora.

3. minut: Musa je pogodio tri slobodna bacanja - 43:57.

3. minut: Musa pod prekršajem za tri poena, izvest će tri slobodna bacanja.

2. minut: Willis precizan za tri nakon što je Atić na drugoj strani promašio zicer - 43:54.

1. minut: Willis precizan za dva - 40:54.

1. minut: BiH drugo poluvrijeme otvara trojkom Atića 38:54

2. četvrtina

Poluvrijeme. BiH poslije prvih 20 minuta igre vodi 38:51. Musa je postigao 16 poena, Lazić osam, a po šest Penava i Kamenjaš.

9. minut: Ofanzivni skok i osmi poen Lazića - 35:51

8. minut: Penava precizan  za tri - 35:49.

8. minut: Trojka Gegića - 35:46.

7. minut: Tigkas postiže 14. poen - 35:43.

7. minut: Zakucavanje Gegića - 33:41. Minut odmora domaćeg selektora.

6. minut: Prvi poeni Atića - 33:39.

6. minut: Simitzis smanjuje prednost našeg tima - 33:37.

4. minut: Penava je pogodio jedno od dva slobodna bacanja - 31:37.

4. minut: Nesportska lična za Willisa. Dva bacanja za Penavu i lopta sa strane za BiH.

3. minut: Prvi poeni Muse u nastavku - 31:36.

3. minut: Kiprani na minus tri - 31:34.

1. minut: Neprecizan Vrbac, ali ofanzivni skok Penave i asistencija za nove poene kapitena - 27:32.

1.minut: Kapiten Vrabac pogađa pod faulom - 27:30.

1. minut: Musa nije pogodio šut za dva.

1. četvrtina

Kraj prve četvrtine - 27:28

10. minut: Poeni Tigkasa, nesportska Gegiću. Neprecizan je bio Kipranin sa linije slobodnih bacanja, a domaći će imati i dodatni napad.

10. minut: Precizan Musa sa linije slobodnih bacanja, njegov 14. poen - 25:28.

10. minut: Poeni Muse uz prekršaj - 25:27.

9. minut: Trojka Muse, trojka Michaila - 25:25.

8. minut: Efektno zakucavanje Lazića - 20:22

7. minut: Lazić pogađa dva slobodna bacanja - 20:20. Prvo poravnanje na meču.

7. minut: Kamenjaš je smanjio na 20:18.

7. minut: Alibegović neprecizan za tri, pogađa Willis na drugoj strani - 20:16.

6. minut: Musa je promašio slobodno bacanje.

6. minut: Sjajni Musa, osmi njegov poen. Imat će i slobodno bacanje - 17:16.

6. minut: BiH serijom 4:0, odnosno poenima Alibegovića i Muse hvata rezultatski priključak - 17:14.

5. minut: Već peta trojka Kiprana  17:10.

5. minut: Četvrti poen Kemanjaša - 14:10.

4. minut: Musa pogađa dva slobodna bacanja - 14:8.

4. minut: Druga trojka Willisa - 14:6

3. minut: Zakucavanje Kamenjaša - 11:6

3. minut: Alibegović precizan za dva - 11:4.

2. minut: Domaći vode 11:2, odmah reaguje Bećiragić i traži minutu odmora.

1. minut: Dvije trojke Kiprana na startu, Musa je bio precizan za dva - 6:2.

1. minut: Krenuo je meč.

17:57 Alibegović, Atić, Lazić, Musa, Kamenjaš je startna petorka BiH.

17:53 U toku je intoniranje himni, a u dvorani se čuje i "Jedna si jedina", što pokazuje da naši košarkaši ni večeras neće biti bez podrške navijača.

17:52 Meč vodi sudijska trojka u sastavu Martin Horozov (Bugarska), Ofer Manheim (Izrael) i Marek Kukelčik (Slovačka).

17:50 Adis Bećiragić, selektor BiH, u ovom meču ne može računati na Miralema Halilovića i Johna Robersona. Poznato je i da NBA košarkaši u ovom FIBA prozoru ne mogu pomoći svojim nacionalnim selekcijama.