Sigurdsson: Ovako nešto nisam doživio nikad u karijeri; Šipić: Koliko smo popili brufena? Valjda 200...
AUTOR: Faktor
28.01.2025. u 20:54
Dagur Sigurdsson nije krio zadovoljstvo
FOTO: Slavko Midzor/PIXSELL
Rukometna reprezentacija Hrvatske izborila je plasman u polufinale Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Mađarske - 31:30.
U infarkt završnici Hrvati su pobjedonosni gol postigli u posljednjoj sekundi, kada je pogodio Šipić. Nakon drame nad drama pred novinare je izašao Dagur Sigurdsson, selektor Hrvatske.
- Hvala Mađarskoj na nevjerovatnoj utakmici, igrali su sjajno. Nama je bilo jako teško. Borili smo se za svaki gol u zadnje dvije utakmice. Oduzelo nam je to puno energije. Imamo puno problema s povredama. Završnica utakmica je bila čarobna, nevojerovatna. Ovako nešto nisam doživio nikad u karijeri.
Ovo je naš sport, to se događa jednom u deset godina. Hvala Areni i navijačima koji nikad nisu odustali, kao i igrači, koji su napravili sjajan posao. Neki od njih su žrtvovali svoje tijelo kad su stali na teren. Karačić? U redu je, ima dobru šansu da nastupi u idućoj utakmici. Cindrić? Vidjet ćemo. Kod njega je prava utrka s vremenom.
Kad ćete vidjeti više emocije od mene? Nakon 10 mjeseci ovdje, polufinale. Sretan sam. Na dobrom smo putu. U Olimpijskim igrama smo bili među devet najboljih, sad smo u polufinalu. Nije to lako. Neke ekipe koje su bile sjajne na Olimpijskim igrama, nisu ovdje došle ovako daleko. Moramo uživati u ovom trenutku - rekao je Islanđanin na klupi Hrvatske.
Odmah nakon utakmice izjavu za RTL televiziju dao je junak Marin Šipić.
- Ne znam jesam li svjestan šta se dogodilo. U onom trenu kad sam u 54. minuti dobio isključenje, pomislio sam da ne znam kako ćemo ovo okrenuti. Jedino da Peša ne primi gol. I ludi Peša ne primi gol zadnjih pet minuta, mi zabijemo pet i okrenemo. Ludilo, urlikanje, ne znam kako opisati, prepuno emocija - rekao je Šipić, dodavši koliko njemu i ekipi ova pobjeda znači:
- Puno mi znači, previše. Nekako je prvenstvo specifično, ne znam ko je od nas zdrav. Koliko smo popili brufena? Valjda 200 komada, samo da možemo izaći na teren. Igramo jedan za drugoga, borimo se, ginemo. Kad Marta šepa od prve minute, Dule igra s pokidanim listom. Svi su pokidani, a jednostavno moraš igrati, moraš poginuti...