EURO 2020
Slovenija u drugom dijelu "slomila" Portugal i ostala u igri za polufinale
Na krimila sjajnog Doleneca u 42. minuti preuzeli su vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja meča
21.01.2020. u 17:25

Rukometna reprezentacija Slovenije savladala je danas Portugal u 4. kolu Evropskog prvenstva sa 29:24 i tako ostala u igri za plasman u polufinale Evropskog prvenstva kojem su domaćini Austrija, Norveška i Švedska.

Slovenci su se namučili protiv Portugala, a do trijumfa su stigli sjajnom igrom u drugom poluvremenu. Nakon prvih pola sata igre imali su zapostatak od jednog gola, ali su u nastavku ubacili u brzinu više.

Na krimila sjajnog Blaža Janca i Jure Doleneca u 42. minuti preuzeli su vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja meča.

Janc je postigao sedam golova, a Dolenec šest. Kod Portugalaca, koji su se ovim porazom oprostili od borbe za polufinale, bolji od ostalih bio je Gomes.