open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Ne prestaju sijati smrt
Izrael nastavlja genocidni rat u Gazi, broj žrtava premašio 56.000
Više od 131.800 Palestinaca ranjeno je u izraelskim napadima od oktobra 2023. godine, saopćilo je Ministarstvo zdravstva
AUTOR: Anadolija
24.06.2025. u 20:54
get url
text
Gaza
Gaza
FOTO: Arhiv
Najmanje 56.077 Palestinaca ubijeno je u izraelskom genocidnom ratu od oktobra 2023. godine, saopćilo je u utorak palestinsko Ministarstvo zdravstva.
U saopćenju se navodi da je 79 tijela dovezeno u bolnice u posljednja 24 sata, a 289 osoba je ranjeno, čime je broj ranjenih u izraelskim napadima porastao na 131.848.
- Mnoge žrtve su i dalje zarobljene pod ruševinama i na putevima jer spasioci ne mogu da dođu do njih - dodaje se.
Izrael je nastavio napade na Pojas Gaze 18. marta i od tada je ubio 5.759 Palestinaca i ranio 19.807, čime je prekršen sporazum o prekidu vatre i razmjeni zarobljenika koji je stupio na snagu u januaru.
U novembru prošle godine, Međunarodni krivični sud izdao je naloge za hapšenje izraelskog premijera Benjamina Netanyahua i bivšeg ministra odbrane Yoava Gallanta zbog ratnih zločina i zločina protiv čovječnosti u Gazi.
Izrael se također suočava s tužbom za genocid pred Međunarodnim sudom pravde zbog rata u palestinskoj enklavi.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.