open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Nakon racije
Na Kosovu mirno, ali napeto: Danas protesti u Kosovskoj Mitrovici
Predsjednik Srpske liste Goran Rakić kazao je za RTS kako je cilj protesta da se pokaže jedinstvo i da Srbi žele mir
29.05.2019. u 09:00
get url
text

Nakon jučerašnje akcije specijalnih jedinca kosovske policije, situacija na sjeveru Kosova je mirna, no i dalje postoji izvjesna napetost, a za danas u podne zakazan je protest u centru Kosovske Mitrovice.

Predsjednik Srpske liste Goran Rakić kazao je za RTS kako je cilj protesta da se pokaže jedinstvo i da Srbi žele mir.

- Želimo pokazati Prištini i međunarodnoj zajednici koliko nas ima i da nas nisu uplašile akcije ROSU-a i specijalnih snaga, da ćemo ostati i braniti svoje domove - rekao je Rakić.

Najavio je i da će aktivirati krizni štab. U akciji specijalnih jedinica kosovske policije u utorak je na sjeveru Kosova uhapšeno 29 osoba, od kojih je 19 policajaca i deset civila. Od 19 uhićenih policajaca, njih 11 su Srbi, sedam je Albanaca i jedan Bošnjak.

Privedena su i dva radnika UNMIK-a, od kojih je jedan, ruski državljanin, pušten i zbrinut u KBC Kosovska Mitrovica.

Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić je zbog akcija kosovske policije na sjeveru Kosova jedinicama Vojske Srbije naredio stanje pune borbene spremnosti i nagovijestio mogućnost vojne intervencije ako se nastavi ugrožavanje srpskog naroda na Kosovu, no poslije je zanijekao da je spominjao vojnu intervenciju.

Na konferenciji za medije po završetku vanredne sjednice o Kosovu rekao je da njegova izjava da će vojska zaštititi srpski narod ne znači da je spominjao vojnu intervenciju.

comment
prikaži komentare (0)
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.