Dva penala
Drugi poraz u Turskoj: Latvijci sredili Sarajevo
Fudbaleri Sarajeva doživjeli su drugi poraz u trećoj pripremnoj utakmici u Antalyji.
12.02.2023. u 17:22

Od Sarajeva je bolja bila latvijska Riga slavivši rezultatom 2:1.

Riga je povela u 45. minuti iz diskutabilnog penala, a prednost su Latvijci udvostručili u 69. minuti.

Prije drugog pogotka Rige, Sarajevo je moglo poravnati preko Oliveire. Brazilskog napadača u šansu je izbacio Ziljkić, ali njegov udarac zaustavio je čuvar mreže Latvijaca.

U 79. minuti Sarajevo je smanjilo zaostatak golom Ziljkića iz penala. Oboren je Varešanović, čini se van šesnaesterca, ali je sudija pokazao na bijelu tačku.

Bordo tim je do kraja pokušao izjednačiti, ali u tome nije uspio.

Mirza Varešanović je protiv Rige pomiješao karte.  Od prve minute zaigrali su Dizdarević, Musa, Šerbečić, Trako, Radović, Ramić, Čirjak, Džafić, Mustafić, Guliashvili, Čataković. U nastavku su igrali Mulalić, Avramovski, Varešanović, Ziljkić, Kyeremeh, Oliveira...

Sarajevo je prije nekoliko dana poraženo od Shakhtara rezultatom 4:0, a u prvoj pripremnoj utakmici Bordo tim je savladao ukrajinski Minaj rezultatom 2:1.