Fudbalska poslastica: Remi Veleža i Igmana, uz šest golova u Mostaru
Fudbaleri Veleža i Igmana podijelili su bodove u meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
12.05.2023. u 19:52

Fudbalska poslastica na stadionu Rođeni u Mostaru završen je rezultatom 3:3.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i u 9. minuti stigli do prednosti. Nakon prekida, Drljević je glavom uposlio Denkovića koji bez poteškoća pogađa za 0:1.

Ipak, rani gol nije pokolebao domaće, koji su za samo tri minute, od 30. do 33. minute, stigli do preokreta. Prvo je Haskić izjednačio, a potom je Lea'i prvjencom donio prednost Veležu.

Igman je mogao do izjednačenja u 41. minuti kada je Hrelja pogodio prečku.

U posljednjim sekundama prvog dijela Lea'i je uposlio Dejanovića koji pogađa za 3:1.

Igman se nije predavao, a već u drugoj minuti nastavka smanjio je na 3:2. Hrelja je ubacio sa desne strane, a usamljeni Duraković slabijom, desnom nogom, vraća goste u život.

U 60. i 61. minuti velež je propustio dvije velike prilike preko Wallacea i Dejanovića, a, kako to biva u fudbalu, uslijedila je kazna.

Bešagić je u 67. minuti eurogolom izjednačio na 3:3. Nedugo potom Hrelja je nakon kornera ponovo zaprijetio, savladao je golmana Veleža, ali je jedan igrač domaćeg tima sa gol-lnije loptu izbio u polje.

Velež je do pobjede mogao u 92. minuti kada je udarac Ćukovića izblokirao Drljević.