Serie A
Lazio razbio Milan, Napoli na "plus 12"
Lazio i Milan večeras su igrali derbi 19. kola Serie A, a trijumfovao je rimski klub sa 4:0, te tako tim sa San Sira dodatno udaljio od odbrane šampionske titule.
24.01.2023. u 22:46

U prvom poluvremenu Lazio je postigao dva pogotka. Već u četvrtoj minuti Milinković-Savić je pogodio za 1:0, a u 38. minuti bilo je 2:0, kada je mrežu gostiju zatresao Zaccagni.

I u drugom dijelu domaći su postigli još dva gola. Za 3:0 u 67. minuti pogodio je Luis Alberto sa bijele tačke, a konačnih 4:0 postavio je Felipe Anderson u 75. minuti.

Bh. reprezentativac Rade Krunić oporavio se od povrede i konkurisao za večerašnji meč, ali je susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Ovom pobjedom Lazio se izjednačio sa Interom na trećem mjestu sa 37 osvojenih bodova, dok je Milan ostao na 38. Napoli ima čak 12 više (50).