Liga prvaka
Liverpool zakoračio u polufinale, City slavio u derbiju večeri
Fudbaleri Liverpoola i Manchester Cityja ostvarili su pobjede u prvim mečevima četvrtfinala Lige evropskih prvaka.
05.04.2022. u 22:54

Redsi su slavili na gostovanju kod Benfice sa 3:1, pa bi revenš na Anfieldu trebao biti formalnost. Istina, lopta je okrugla, u fudbalu je sve moguće, pa ne treba otpisivati ni Portugalce...

Liverpool je u vodstvo doveo Konate u 17. minuti, a nakon isto toliko vremena Mane je udvostručio prednost. Domaće u život vraća Nunez golom u 49. minuti, ali Diaz je u 87. Englezima ponovo vratio dva gola prednosti - 1:3.

Derbi večeri igrali su City i Atletico Madrid, a engleski tim pred domaćim navijačima slavio je sa 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 70. minuti, kada je De Bruyne pogodio za veliko slavlje Građana.