Eliminisali City
Nakon velikog preokreta Real u produžecima izborio finale Lige prvaka
Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige prvaka.
04.05.2022. u 23:35

Kraljevi su večeras poslije velikog preokreta i produžetaka u revanšu na Santiago Bernabeu slavili sa 3:1 protiv Manchester Cityja.

Ovom pobjedom su osigurali nastup u Parizu u finalnom meču najelitnijeg klupskog evropskog takmičenja. Podsjetimo, u prvom okršaju ova dva tima na Etihadu City je slavio sa 4:3.

Prvo poluvrijeme večerašnjeg susreta ponudilo je dosta nervoze, varnica, ali bilo je i nekoliko prilika.

Najbolju šansu u prvom dijelu propustili su gosti kada je Silva izašao sam na Courtoisa, međutim golman Reala je sjajno odbranio.

Mreže su mirovale do 73. minute kada City dolazi do vodstva. Mahrez je ostao sam na desnoj strani, a onda preciznim udarcem lijevom nogom pogodio bliži ugao Courtoisa.

Kada su mnogi mislili da je sve rezultatski gotovo i da je City siguran putnik u finale, na scenu stupa Rodrygo.

Brazilac u 90. minuti na asistenciju Benzeme pogađa za izjednačenje, a samo dva minuta kasnije sjajnim udarcem glavom donosi vodstvo svom timu i rezultat koji je Kraljeve odveo u produžetke.

U petoj minuti prvog produžetka Karim Benzema iz penala pogađa za 3:1 i prolazak Kraljeva u finale.

Španski gigant je tako prvi put u svojoj historiji izborio finale poslije poraza u prvoj polufinalnoj utakmici.

Protivnik Real Madrida u finalu Lige prvaka bit će Liverpool koji je u dvomeču bio bolji od Villarreala.

Finale je na rasporedu 28. maja u Parizu.