Tokyo 2020
Nedžad Husić poražen u borbi za bronzu na Olimpijskim igrama
Nedžad Husić (19), bosanskohercegovački taekwondoista, osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.
25.07.2021. u 13:59

U meču za bronzanu medalju poražen je od Hakana Recbera iz Turske sa 13:22.

Recber je prvu rundu riješio u svoju korist sa 14:5, u drugoj je bilo 3:3, dok je u trećoj turski borac uspio sačuvati veliku prednost.

Podsjetimo, u polufinalu je poražen od Uzbekistanca Ulugbeka Rashitova (5:28), a prije toga ostvario je dvije pobjede. U osmini finala savladao je Japanca Ricarda Suzukija - 22:2, a u četvrtfinalu je savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana sa 8:7.

Husić je na kraju takmičenja podijelio peto mjesto, što je ujedno i najbolji rezultat u Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama.

Prethodno je najbolji plasman ostvario strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10m vazdušna puška zauzeo šesto mjesto u Sidneyju 2000. godine.

Husić je član Teakwondo kluba Novi Grad i višestruki je državni prvak Bosne i Hercegovine.