Serie A
Nezaustavljivi Napoli sve bliži scudettu
Fudbaleri Napolija nastavili su sa sjajnim partijama i sve su bliži scudettu.
05.02.2023. u 14:28

Klub iz Napulja je u 21. kolu Serie A ubedljivo nadigrao Speziju rezultatom 3:0.

Iako su se domaćini dobro držali u prvom poluvremenu, početničke greške u drugom delu igre kaznile bi i ekipe slabije od Napolija.

Samo deset sekundi nakon početka drugih 45 minuta, nespretno je rukom u šesnaestercu igrao jedan igrač Spezije, a siguran sa 11 metara bio je Kvaratskhelia.

Osimhen je 69. minuti iskoristio grešku Dragovskog koji je istrčao sa svog gola, a Nigerijac ga glavom "prebacio" za 2:0.

Četiri minute kasnije odbrana Spezije ponovo je napravila veliku grešku.

Kvaratskhelia je došao do lopte, istrčao pred golmana i poslao pas Osimhenu koji nije imao težak zadatak da zapečati sudbinu protivnika i upiše svoj 16. gol u sezoni.

Napoli je ovim trijumfom učvrstio prvo poziciju na tabeli sa čak 16 bodova više od drugoplasiranog Intera, s tim da izabranici Simonea Inzaghija imaju utakmicu manje od Napolitanaca.