Grupe E
Nova senzacija u Kataru: Japan nakon preokreta srušio Njemačku
Novi dan i nova senzacija na Svjetskom prvenstvu u Kataru.
23.11.2022. u 15:59

Nakon što je jučer Saudijska Arabija svaladala Argentinu sa 2:1, isti ishod vidjeli smo i danas. Fudbaleri Japana nakon preokreta savladali su Njemačku sa 2:1.

Njemačka je bolje otvorila utakmicu, redale su se prilike pred golom Gonde, ali su mreže mirovale do 33. minuta.

Golman Japana srušio je Rauma, a sudija Barton pokazao je na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Gundogan. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Panceri su postigli i drugi gol, ali se oglasio VAR i prekinuo slavlje Kaia Havertza.

I u većem dijelu nastavka meča gledali smo istu sliku. Nijemci su napadali, ali i promašivali za što su kažnjeni u finišu meču, kada su primili dva gola i ostali bez bodova.

Tvorci preokreta bili su rezervisti. Prvo je Doan u 75. minuti izjednačio, a osam minuta kasnije Asano pogađa za 1:2 i veliko slavlje Japanaca.

U drugom meču 1. kola ove grupe snage će odmjeriti Španija i Kostarika.